Involtini me shparguj

395878_399856013412652_1644610744_nPërbërësit:
Fileto pule
Asparag (i freskët ose konservë)
Djathë grana
Kripë, piper
Lakër e kuqe
Për salcën
Panxhar
Hudhër
Vaj ulliri
Uthull balsamike
Pak kos
Përgatitja:
Rrihni filetot e pulës në mënyrë që të jenë të holla, kriposini, hidhini piper dhe shtroni lakrën, shpargujt dhe djathin. Mbështillini me një kunj dhe vendosini në tigan me fare pak vaj. Mund t’i shuani me pak verë të bardhë. Përgatitja e salcës është miksimi në frulator i të gjithë përbërësve të saj.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:

Don't Miss! random posts ..