Gurabije

Perberesit:
1 gotë e çajit vaj, 1 gotëqumesht, 1 gotë kokos, 1 gotë susam ,
1 gotë nisheste, 2 gota çaji sheqer pluhur, 2 vezë.

Përgatitja:
Keto te gjitha hidhen ne nje ene dhe perzihen mirë sa të formohet nje brum mesatar! Gurabijet bëhen sa një kokërr arre dhe i lyhen me të bardhën e vezës dhe susam. Piqen në temperaturë 200 grad sa te marrin ngjyre ari!

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Brumëra

Comments

Don't Miss! random posts ..