Gurabije Parisi

gurabijePerberesit:
3 te verdha te vese
1 gote uji sheqer pluhur( puder)
250 gr. gjalp
1 luge caji sode buke ( sode bikarboni)
1 gote uji arra te thyera
Arra
Miell

Per siper:
Te bardhe te vese

Pergatija:
Sheqerin puder dhe gjalpin perzijeni ne nje ene. Pastaj shtoni vezet, soden e bukes, arrat dhe miellin. Nga brumi i formuar ne trashesi mesatare, beni topa dhe rreshtoni ne tepsi. Veni siper nga gjysme arre. Futeni ne furre te piqen ne temp. 180°C.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..