Gurabija me mollë

Përbërësit

250 gr gjalpë
1 gote vaj vegjetal
1 vezë
1 gote sheqer pluhur
1 Pluhur pjekje
miell
BRENDA
4-5 molla të grira
2 luge te çajit kanellë
1luge te çajit arra

Hapat

Vajin me gjalpin e derdhni në një enë dhe ia shtoni vezën, sheqer pluhurin, pluhur pjekjen.

Miellin ai shtoni me kujdes dale nga dale, dhe brumin e ndani në pjese të mjaftueshme.

Mollët i preni dhe i zieni, ia vendosni brenda në brumë ose përmbi (sipas dëshirës suaj), ia jepni formën dhe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius.

Pas pjekjes i hidhni sheqer pluhur dhe do jenë të gatshme për shërbim.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..