Gurabija me copëza çokollatë

Gurabija me copëza çokollatëPërbërësit
1 vezë
125 gr gjalpë e shkrirë ose margarinë
1 gotë sheqer pluhut
1/2 gotë vaj vegjetal
2 lugë të gjellës nisheste gruri
2 lugë të gjellës pluhur pjekje
1 vanilje
4 gota miell
1/2 gota çokollatë

Hapat:

Përzieni të gjithë përbërësit dhe përfitoni një brumë i cili nuk ngjitet në duar.
Vene në frigorifer për pritje 30 minuta.Merrni nga frigorifer dhe me ndihme të lugës formoni topa të vogël.Pastaj rendisni në tepsi të lyer dhe në temperaturë 170 gradë celsius pjekeni. /Kuzhinashqiptare/

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..