Gullash me mish viçi

Perbersit:

  • 500gr mish viçi,
  • 4 speca,
  • 3 qepe,
  • 1 doze domate e grirë,
  • 2 lugë gjelle salcë e kuqe,
  • Kripë, piper i zi, rigon sipas dëshirës,
  • 400 gr kërpudha,
  • 3 karota.

Përgatitja:
Presim mishin ne kutija të vogla. Presim qepet, specat, karotat dhe kërpudhat në copa të vogla. Marrim tenxheren dhe vendosim pak gjalpë që mos na ngjiten perimët. Skuqim mishin qepet e grira, pastaj shtojmë specat, karotat dhe kërpudhat i leme te skuqen
pak. Hedhim dozën e domates ose 3-4 domate të grira në rende, salcën dhe erëzat piper, rigin, kripë. I leme deri sa mishi të na duket i zierë. Bëjmë pure patatesh dhe e shoqërojmë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra · Receta me mish viqi

Don't Miss! random posts ..