Gullash i shpejtë

Gullash i shpejtëPërbërësit:

-800 gr mish viçi

-4 qepë

-4 lugë pure domatesh

-vaj

-piper i kuq

-1 lugë miell

-2 lugë erëza të thata

-majdanoz kripë dhe piper i zi

Përgatitja:

Mishi ndahet në katrorë pak më të vegjël dhe vihet në vaj të nxehtë që të skuqet nga të gjitha anët. E ulni temperaturën dhe shtoni qepët në tigan. I shtohet ujë dhe lihen ne zjarr të ngadalët derisa mishi të zbutet. Trazoni piperin e kuq, miellin me pak ujë, shtoni puren e domates, erëzat, kripën dhe piperin. Në fund shtoni majdanozin.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..