Gjoks pule i mbushur me spinaq

Gjoks pule i mbushur me spinaq Përbërësit :

-1filxhan me djathë të grirë imtësisht
-1 filxhan me djathë Parmexhan
-1/4 lugë çaji kripë
-1/4 lugë çaji pudër hudhre
-1/4 lugë çaji piper i zi
-spinaq i prerë 1 vezë
-6 copa gjoks pule
-1/2 filxhan verë të bardhë

Përgatitja:

Për të përgatitur mbushjen përzieni 7 përbërësit e parë. Ngrohini në temperaturën 350 gradë. Ndajini copat e mishit të pulës në dy pjesë dhe hidhni në mes të masën e përgatitur. Mbështillini, spërkatini me verë dhe mbështillini me letër kuzhine. Vërini të piqen në temperaturën 350 gradë për 30 min duke i spërkatur herë pas here copat e mishit me verë. Këshillohet që të spërkatet dhe pjata ku do të serviret mishi me pak verë.

Article Categories:
Receta me mish Pule

Don't Miss! random posts ..