Gjizë me speca

Gjizë me specaPërbërësit:

-0.5 kg gjizë
-0.5 kg speca
-1dl vaj
-2 vezë
-2 -4 thelba hudër
-Kripë

Përgatitja:

Specat e pjekur e të qëruar i fërgojmë në vaj dhe i heqim nga tigani. Në yndyrën ku i kemi fërguar specat, hedhim gjysmë luge të reçelit biber të kuq, pastaj e shtojmë gjizën e përzier me vezët, kripën dhe hudrën. Gjizën e lëmë të vlojë për afër 10 min. pastaj e largojmë nga zjarri dhe sipër ia hedhim specat e fërguar. Gjiza me speca servohet e nxehtë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
AntiPastë

Don't Miss! random posts ..