Gjevreka

Perbersit:

-500gr. miell,

-1 lugë të sheqerit tharëm buke,

-300ml. qumësht,

-2 lugë miell,

-2 lugë qumësht, sheqer, kripë, vaj, 1 ve, susam.

Marrim 1 tharëm buke me 2 lugë qumështë ngrohtë, 2 lugë sheqer, 2 lugë miell e përziejmë derisa të tretet e lëmë derisa të gufojë pastaj shtojmë 300 ml.qumësht të nxehtë, me këtë material e ulim miellin derisa të fitohet masa e trashë e përshtatshme për gatim. E lëmë të qëndrojë 15 min.e ndajmë në tri pjesë e hollojmë petën dhe e ndajmë në katër shirita të cilët i bëjmë si shkopinj, iu japim forma të ndryshme i vendosim në tepsi të lyer me vaj, sipri e lyejmë me të kuq të vesë dhe susam ose fara të zeza (habetu seuda).

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Comments

Don't Miss! random posts ..