Gjelle me mashurka dhe me mish

Gjelle me mashurka dhe me mishPer kater persona:

-4 copa mish vici,
-mashurka 1 kg,
-qepe,
-2 kokrra patate ,
-domate te grira ,
-Kripe dhe piper i zi,
-majdanoz i fresket,

Pregatitja:
kaverdisim qepen e prere ne nje tenxhere me pak vaj, me pas hedhim mishin , patatet te prera ne kubik te vegjel, i kaverdisim disa minuta pastaj hedhim mashurkat te cilat i kemi lare dhe prere pak me te vogla sec jane, i hedhim domaten, pastaj pak kripe piper .. Pasi te jene gati ne fund i sperkasim me pak majdanoz..

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..