Frutat që duhet të konsumoni për të shmangur rrudhat

Frutat që duhet të konsumoni për të shmangur rrudhatMango dhe fruti i kaktusit

Mango

Sekreti i tij: një anti-oksidant që mbron lëkurën nga stresi, ndotja por edhe plakja. Ky frut i rinisë është gjithashtu i njohur për vlerat e tij ushqyese dhe për pastrimin.

Kujdesi i duhur: zgjidhni një qumësht për pastrimin e fytyrës me ekstrakte mangoje.

Recetë e bërë në shtëpi: Tuli i mangos është në vetvete një maskë efektive për fytyrën. Aplikojeni atë direkt në fytyrë për dhjetë minuta, pastaj shpëlajeni.

Fruti i i kaktusit

Sekreti i tij: Të pasura me acide yndyrore, fruti i kaktusit është një element kundër plakjes. Ai vonon shfaqjen e rrudhave, zvogëlon rrudhat, qarqet e errët.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..