Frutat e detit

Frutat e Detit i ziejme dhe i perdorim si sallate duke i pergatitur me vaj e limon ose i perdorim per spageti ose oriz. 

Kur i perdorim si sallate i ziejme me pare kallamaret sepjet e oktapodet dhe pasi te kene zjere hedhim karkalecat dhe midhjet te cilat duan me pak kohe per te ziere.

pasi i ziejme i leme te ftohen dhe i shtojme vaj ulliri, limon e majdanoz sipas deshires dhe serviret e ftohte.

Article Tags:
Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..