Fruta pasioni me rikota dhe kanellë

Fruta pasioni me rikota dhe kanellëPërbërësit:

-15 fruta pasioni,
-250g ricota,
-2 lugë gjelle mjaltë,
-1lugë sheqer pluhur i përzier me kanellë.

Përgatitja:
Frutat e pasionit i presim përgjysmë, i zbrazim në një tas me ndihmën e një luge dhe i lëmë mënjanë. Në tasin ku kemi frutat e pasionit hedhim ricotën dhe mjaltin dhe i rrahim derisa masa të bëhet homogjene. Me kremin e përgatitur mbushim
lëkurat e lëna mënjanë dhe i spërkasim me kanellë e sheqer pluhur../living/

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..