Filetto con cavolfiore

Perberesit:

– fileto pule 200g,
– miell misri 300g,
– hudhra 10 thelpinj,
– vaj ulliri ,
– domate per gjelle{te pjekura shume},
– qepe,
– lulelaker te fresket ,
– djathe te bardhe dhe mustard.

Pergatitja:

Ne nje tigan hedhim qepen e grire holle bashke me thelpinjte e hudhres dhe i leme pak derisa hudhra te leshoje aromen me pas do te hedhim domaten e grire ne rende dhe bashke me te kripe dhe mustarde. Lulelakren lyejini me vaj ulliri dhe futeni pak ne furre . Copetoni filetot e pules ne copa jo shume te vogla dhe ne forme grope do ti lyejme me miellin e misrit .Pjesen tjeter te miellit do ta perzjejme me nje gjysme gote uje dhe pak leng limoni . Pasi te jene skuqur mire qepa, domatja dhe mustardi do ti mbushim filetot e pules dhe do ti mbyllim. Ne siperfaqe do ti lyejme me vaje dhe leng limoni dhe ti mbeshtejellim me lulelaker .Ne fund do ti fusim ne furre ne 250 grade per afro nje ore ose 45 min per dekor persiper do tu vendosim majdanoz dhe ketchup.

Article Categories:
Receta me mish Pule

Don't Miss! random posts ..