Fileto pule me portokall

portokallPërbërësit:

500 gr fileto pule

Miell

30 gr gjalp

5 lugë vaj ulliri

Lëngu i tre portokalleve të shtrydhura

Kripë

Përgatitja:

Lyeni filetot e pulës në miell dhe skuqini në një tigan ku keni ngrohur vajin dhe gjalpin. Hidhuni kripë. Shtojuni lëngun e portokallit në tigan dhe lërini të ziejnë pak. Këtë pjatë servireni të ngrohtë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Comments

Don't Miss! random posts ..