Fileto pellumbi e mbushur

Perbersit:

-Fileto Pelumbi e prer per se gjati duke i hequr kollonen e kurrizit
-Spinaq
-1 kokerr veze
-Piper
-Kripe
-Pana
-Djathe parmixhan i grire
-Vaj ulliri
-Vere e bardhe

Pergatitja

Bejme nje pezierje te spinaqit me vere, kripe, pip.er, pana me djathe parmixhan te grire dhe krijojme nje mase brumi. Fileton e Pellumbit e ndajme ne 2 pjese, e mbushim ne mes me brumin e krijuar dhe  shtrojme ne nje tave te lyer me pak vaj. I sperkasim me pak vere, krip, piper dhe i vendosim ne furre per rreth 30 min duke patur kujdes qe mos te thahen. Me pas e heqim nga furra dhe e presim ne feta dhe e servirim te vaket

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Specialitete me mish

Don't Miss! random posts ..