Fileto Mishi EXTRA

Masat: Mish 180gr, verë e kuqe 50gr, kripë 5gr, piper 1gr, dafinë 1, karrota 150gr, qepe  1 kokerr, selino 2gr, majdanos 1 tufë.

Përgatitja
Rrihet mishi e më pas marinohet. Mbushet me piper, erëza, dhe mblidhet role, kalohet ne tigan me yndyrë, shtohen erëzat, shuhet me verë dhe dafinë. Kalohet në tavë ku vendosen rreth mishit perimet qepa karrota selino dhe pak lëng mishi dhe vendoset ne furrë ne temperaturë jo shumë të lartë.
Lihet per 40 min dhe shërbehet e ngrohtë.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:

Don't Miss! random posts ..