Fileto derri me patëllxhan

890b1709-56e6-4dd3-991c-2449f3d8cfc6---0-Përbërësit

– 300 gr fileto derri
– 450 gr patëllxhan
– 1 domate
– 1 qepe
– 2-3 thelbi hurdha
– 1 luge aceto
– 1 luge konjak
– rigon i thate
– disa gjethe rigon te freskët
– vaj ulliri
– kripe, piper

Përgatitja

Ne një ene përzieni 2 luge vaj, konjak, kriposini dhe aromatizojini me piper dhe lëreni te marinohet mishi dhe lëreni për 10 minuta. Ngrohni pak vaj dhe skuqni patëllxhanët e prera ne copa te vogla, me pas kulloni sa me shume te jete e mundur vajin e skuqjes. Me pas skuqni mishin nga te gjitha anet, bashkoni domaten te prere ne copa dhe lëreni për 2-3 minuta, me pas shtoni qepen dhe hurdhën te grire holle, spuconi me aceto dhe lëreni ne zjarre te larte për 3-4 minuta. Dy minuta para se ta fikni bashkoni patëllxhanët, përziejini mire dhe pluhurosini me rigon te thate. Shërbejeni te ngrohte pasi ta keni zbukuruar me gjethe rigoni te freskët.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Specialitete me mish

Comments

Don't Miss! random posts ..