Fileta peshku me lakër

filetoLakra pritet në rripa të hollë. Skuqet qepa me lyrë, hidhet salcë, pak ujë, kripe, piper, dafine, pak uthull dhe shtohet lakra. Masa përgatitet në zjarr të ngadalshëm, derisa lakra të zbutet dhc mbetet c thatë, pa lëng. Filetat e peshkut ose peshku me ind kërcor (i llojit merluc, etj.), pritcn në racione, u hidhet kripë, lëng limoni, lyhen me tniell dhc skuqen. Në tenxhere ose tavë vihet një shtresë laker (3/ 4 e saj), sipër saj vendoset peshku, i cili mbulohet me një shtresë të hollë lakrash. Masa vihet në furrë për disa minuta, dcrisa të jetë gati.
Për 4-5 persona duhen:

-4-5 racione peshk;

-1.5 kg lakër;

-2 filxhanë kafeje me vaj;

-1 kokërr qepë mesatare;

-1 lugë gjelle me salcë;

-2 gjethe dafine;

-2 lugë gjelle me uthull;

– I filxhan kafeje me ujë;

-2 lugë gjelle me lëng limoni;

-2-3 lugë gjelle me miell;

-kripë, piper; vaj, pCr skuqje.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:

Don't Miss! random posts ..