File pule me spinaq

File pule me spinaqPërbërësit:

-800 gr file pule

-8 luge spinaq te zier

-djathë

-krip dhe erëza te përziera

-1 vezë

-pak miell

Përgatitja:

Filet i prejm ne mes ne mënyrë qe te krijohet si një “xhep” ne në copën e mishit.

Ne atë “xhep” vejmë pak spinaq te zier dhe te kulluar dhe pak djathë.

I mbyllim dhe i vendosim pak erëza te përziera, i rrotullojmë ne miell, pastaj ne ve dhe i fërgojmë ne vaj deri sa te skuqen.

I servojmë me patate te ziera, patate, oriz apo pire.

Article Categories:
Receta me mish Pule

Don't Miss! random posts ..