File pule me pana dhe kerpudha

Përbërësit:
-4-5 fileto pule
-pana 1 kuti
-kerpudha te fresketa
-kripe dhe erza sipas deshires

Udhëzime per pregaditje

Ziejme filetot e pules per rreth 15 min. Pasi jane zier i heqim menjeane qe te ftohen.Marrim kerpudhat e fresketa dhe i presim ne kubike te vogla.(ose kerpudha te konservuara).Ne nje tigan hedhim pak vaj uliri dhe vendosim filetot e pules.I skuqim derisa te marre ngjyre karakteristike.Shtojme kerpudhat dhe i perziejme bashke.Me pas do te shtojme panen e fresket dhe i leme te skuqen bashke per rreth 7-8 min.Hedhim kripen dhe piper te zi.

Article Tags:
Article Categories:
Receta me mish Pule

Comments

Don't Miss! random posts ..