Fërgesë

Për fërgesë ju duhen:

Qepë të freskëta
Domate ose salcë domateje
Speca

Vezë
Djath i bardhe
Vaj ulliri
Kripë
Piper i zi

Të gjithë përbërësit pastrohen mirë dhe pritën imët.

Në vajin e nxehtë skuqen qepët dhe pastaj shtohen specat.

Kaurdisen mirë deri sa specat të marrin një kore të artë.

Shtohen domatet apo salca e domatëve. Kaurdiset mirë me specat. Pas disa minutash shtohet djathi i prerë në copa të vogla. Kur përbërësit të jenë lidhur mirë me njëri-tjetrin shtohen vezët e rrahura dhe përzihen mirë.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..