Fergese Elbasani

Perberesit per 4 persona:
4 domate te medha e te kuqe
200 gr gjize

gjysem kg speca te njoma
spec djeges
1 thelb hudher
kripe
vaj ulliri

Pergatitja:
I pastrojme specat dhe i skuqim ne nje tigan me vaj ulliri.

Mua me pelqejne kur jane te plota, dmth me gjithe fara. E di qe farat s’bejne mire per stomakun, por duke qene se hera e fundit kur kam ngrene fergese – te denje per kete emer – ka qene para 3 vitesh, doja ta haja ashtu siç me shijonte 🙂

Pasi specat jane skuqur, i vendosim ne nje pjate bashke me nje pjese vaji te skuqjes dhe i kriposim. Ne pjesen tjeter te vajit skuqim hudhren me specin djeges. Me pas i shtojme domatet e grira imet. I rregullojme me kripe dhe i leme te gatuhen derisa domatja te shperbehet.

Heqim hudhren dhe i shtojme gjizen bashke me 1-2 luge gjelle uje. I kaurdisim per 5-7 minuta ne zjarr te ulet dhe i shtojme specat e skuqura bashke me vajin qe hoqem menjane.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Comments

Don't Miss! random posts ..