Fergese e shpejte dhe e shijshme

Salce domatesh, ne kuti ose ti grijm vete,
rigon piper te zi, majdanoz,  djathe te zakonshem,
djath te verdhe, (i njohur si guda) djath kaçkavall

Përgatitja:
Vëmë salcën te ziejë me pak vaj. Shtojmë piperin, rigonin, majdanozin, i lëmë rreth 2 minuta te ziejne me salcën dhe shtojmë djathrat që thamë më lart!

Sipas deshirës mund të shtojmë dhe pak piper djegës!

Këshillë: Ju rekomandojmë të mos e trazoni me lugë ,por duke levizur tiganin qe te lidhen djathrat njeri me tjetrin! Ju bëftë mirë!

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..