Fergesa me speca e sallam

Perberesit:

– 500 gr sallam
– 2 qepe
– 2 speca te kuqe te prere holle
– 1-2 domate te prera ne kubik
– 3 luge vaj ulliri
– 1 thelpi hurdher e grire
– koper dhe piper

Pergatitja:

Prisni qepet ne feta te holla dhe perziejini  ne nje tigan me vaj te nxehte derisa te vyshken. Pastaj shtoni sallamin e prere trashe, domatet, specat dhe hurdhen. Regulloni  masen me kripe dhe piper dhe lereni te ziejne ne zjarre te ngadalte per 15-20 minuta Sherbejeni te ngrohte.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Vegjetariane

Comments

Don't Miss! random posts ..