Falafel

FalafelPërbërësit (për 6 persona):

-500 gr qiqra të thata

-1 lugë sode buke

-1 kokërr qepë mesatare

-3 thelpinj hudhra të grirë hollë

-1 patate mesatare

-1 tufë majdanoz

-1 lugë koriandër e bluar

-1 lugë kumin, bar gjumi

-Rigon,

-kripë,

-piper i bardhë i bluar

-2 lugë kafeje maja pluhur

-0.5 litra vaj për t’i fërguar

Përgatitja:

Në fillim vendosni në një enë qiqrat dhe sodën e bukës. I mbuloni me ujë të ftohtë dhe i lini ashtu për 24 orë. Pastaj shpëlajini mirë dhe më pas i kulloni.

Qiqrat bashkë me qepën, patatet të cilat i kemi zierë më parë, hudhrat, majdanozin i grinië në një mikser. I Shtoni asaj koriandrën, rigonin, kripën, piperin e bardhë, kumin, miellin dhe vazhdoni i grini në mikser sa të shihni që është krijuar një masë homogjene.

Hiqni dhe i lërini në një enë për 3 orë. Pas 3 orësh i shtoni përzjerjes majanë. Trazojeni dhe formoni toptha të vegjël. Ndërkohë fërgoijini në një tigan ku keni hedhur vajin dhe e keni ngrohur më parë. Pjatën shërbejeni të ngrohtë si antipastë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
AntiPastë

Don't Miss! random posts ..