Fajita

Perberesit

-400 gr mish pule ose vici i prere
-2 speca te kuq
-2 speca jeshil
-2 speca te verdhe
-2 qepe te prera ne forme gjysem rrethi
-Majdanoz
-Qepe te njoma
-3 thelpinj hudher te shtypur
-Vaj
-Piper i kuq
-Rigon
-Kripe

Pergatitja

Mishin e prere lereni te prese per 10-15 minuta ne ne nje ene me vaj,hudher, kripe dhe ereza.
Ne nje tigan me pak vaj skuqni qepet dhe specat te prera zhyljen, Pasi te jene zbutur hidhni mishin dhe skuqini duke i përzier me luge druri.
Qepet e njoma dhe majdanozin pritini holle dhe zbukuroni pjaten me to
Ju befte mire.

Article Categories:
Receta me mish viqi

Don't Miss! random posts ..