Ëmbëlsirë zemre

Ëmbëlsirë zemrePërbërësit:

– 3 vezë,
– 75 gr sheqer,
– 20 gr miell,
– 50 gr niseshte,
– 1 dl konjak.

Për mbushjen:

– 100 gr boronica të kuqe,
– lëng limoni,
– esencë bajamesh,
– 100 gr sheqer.

Për zbukurimin:

– sheqer pluhur me vanilje,
– pana.

Përgatitja:

Hidhni vezët në një enë, bashkoni sheqerin dhe rrihini mirë të dy përbërësit deri sa të keni përftuar një përbërje shkume. Shtoni miellin, esencën e bajameve, niseshtenë, konjakun dhe vazhdoni t’i përzieni mirë të gjithë përbërësit. Hidheni përbërjen në një enë dhe përhapeni me një shpatull kuzhine në mënyrë që të shtrihet e njëtrajtshme, futeni në furrë të ngrohtë me 210’C për 7 minuta.

Më pas largojeni nga furra dhe lëreni të ftohet. Filloni të përgatitni mbushjen. Në një ene me ujë të ngrohtë futni boronicat, qërojini, më pas shtrydhini me kujdes duke i mbledhur lëngun në një enë, më pas shtoni sheqerin, lëngun e limonit, esencën e bajameve dhe vërini në zjarr të vogël për 5 minuta.

Prisni 6 forma zemre nga brumi që përgatitet, sistemoni zemrën e parë dhe sipër hidhni 1/4 e përbërjes me boronica mbulojini me një zemër tjetër dhe vazhdoni kështu me radhë. Vërini zemrat në një pjatë dhe zbukurojini me sheqer pluhur, shoqërojini me paana.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira · KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..