Embelsire Turke

embelsirePandispanja 1-re:
2 veze
1 filxhan i vogel sheqer
1 luge (gjelle) kakao
1 gote te vogel miell
dhe gjysem luge te vogel bakin (baking powder)

Pandispanja e 2-te:
2 vez
1 filxhan sheqer
2 luge(gjelle) uji spanaqi
1 got te vogel miell + 1 luge miell
dhe gjysme luge te vogel bakin (Baikin Powder)

Perbergatiten 2 pandispanjat, veprohet hap pas hapi si ne keto fotografi, piqet ne 200° per 10min.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Comments

Don't Miss! random posts ..