Ëmbëlsirë me sherbet

ËmbëlsirëPerbersit
3 vezë
12 luge sheqer
12 luge vaj
12 luge qumësht
12 luge miell
3 luge kakao
1 pluhur për pjekje
250 ml qumësht
10 luge sheqer
3 qese pluhur per krem pana(shllag) te pergaditura sipas udhezimeve ne qeske HapatNdajme te bardhat nga te verdhat e vezes.Te bardhat i tundim ne shkume te forte.Te verdhat e vezes i perziejme me sheqerin derisa te shkrihet sheqeri.Shtojme vajin,qumeshtin,miellin e perzier me pluhurin per pjekje dhe kakaon.
Pastaj ne kete mase shtojme edhe shkumen nga te bardhat e vezes duke perzier ngadale me tel dore ose luge.Masen e qesim ne kallep te lyer dhe permillur me madhesi 25×35 dhe pjekim ne 180 grade per 25 minuta ose derisa pjekja vertohet me rrmojce.Nderkohe perzijme qumeshtin e ftohet me sheqerin derisa te shkrihet sheqeriNe pandispanjen e nxehte shtojme sherbetin me qumeshtin e ftohet dhe leme te ftohet teresisht.Pas ftohjes shtojme kkrem panen e pergaditur sipas udhezimeve ne qeske.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..