Ëmbëlsirë me nutella

Ëmbëlsirë me nutellaPërbërësit:

3 vezë
1 gotë sheqer
1 gotë qumësht
5 lugë nutella
1 lugë vaj
2 lugë kakao
2 gota miell
1 pecivë.
Përzihet sheqeri me vezë.

Shtohet qumështi, mielli dhe vaji,

Shtohet pastaj kakao dhe peciva.

Përzihet masa mirë dhe shtohet nutella.

Lyhet tepsia me vaj dhe vendoset masa në tepsi.

Pjeket në temperaturë 180 gradë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..