Embelsire me molla, arra, miell dhe veze

Përbërësit

* 4-5 kokrra molla
* vanilla sa per shije
* 8-10 arra te grira
* 3 gota mielli
* 3 kokrra veze
* 1 gote uji sheqer
* pak sode

Udhëzime per pregaditje

Rrihini vezet derisa te shkrihet sheqeri
Hidhni mollat a grira, arrat, dhe miellin me soden.
Perzihen derisa te behen nje
Pjekeni ne tave (hidhni gjalpe qe te mos kapet)
Pasi te pjeket, ndahet dhe sherbehet me shurup (1 me 1 uje me sheqer)

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Comments

Don't Miss! random posts ..