Ëmbëlsirë me miell misri

Përbërësit:

-400 g miell misri,

-gjysmë qese pluhur për pjekje,

-300 g djathë,

-200 ml ujë mineral të gazuar,

-3 vezë, gjysmë lugë kripë, 100 ml vaj.

Përgatitja:

Përzieni dhe tundni vezët, shtoni djathin dhe i përzieni edhe më. Shtoni miellin e misrit të përzier me pluhurin për pjekje, kripë dhe ujin e gazuar mineral, më pas shtoni dhe vajin dhe i përzieni derisa masa të trashet. Masën e ndani e piqni përreth 20 minuta në 200 gradë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..