Ëmbëlsirë me arra

Përbërësit:

-2 vezë,

-2 gota sheqer,

-2 gota vaj,

-2 gota qumësht,

-3 gota miell,

-2 gota arra të bluara, gjysmë qese pluhur për pjekje.

Për mbushje: 0,2 dl ujë, 200 g sheqer, 2 gota arra, 50 g çokollatë. Krem për dekorim.

Përgatitja:

Të përzieni përbërësit dhe të piqni petën. Kur të ftohet t’i ndani sipas dëshirës.

Mbushja: të vendosni sheqerin në ujë, më pas shtoni arrat, çokollatën. Me lugë vendosni mbushësin në petë, përmbi shtoni kremin.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..