Ëmbëlsirë e thjeshtë me vetëm tre përbërës

Ëmbëlsirë e thjeshtë me vetëm tre përbërësTortë shumë e shijshme, e lehtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur. Me vetëm tre përbërës. Shikoni fotografitë më poshtë për të parë se si mund t’a përgatisni.

1.nutella

Ëmbëlsirë e thjeshtë me vetëm tre përbërës

2. Në një enë të madhe hedhni të tre përbërësit dhe filloni ti perzieni, derisa të fitoni një masë homogjene.

Ëmbëlsirë e thjeshtë me vetëm tre përbërës

3. Pastaj brumin të cilin e ndani në pjesë të vogël e vendosni në tepsi, duke i hedhur sipër lajthia ose arra te grimcuara.

4. Pjekeni në furrë me temperaturë 200 gradë, rreth 15 min. Në ndërkohë mund të kontrolloni pjekjën (ju ndihmon një shkop për pastrimin e dhëmbëve, i cili duhet të jetë i thatë kur ta largohet nga brumi)

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..