Ëmbëlsirë e përkryer për 6 minuta

Ëmbëlsirë e përkryer për 6 minutaPerbersit:
-1 gotë gjalpë i shkrirë,
-2 gota biskota të bluara,
-2 gota sheqer,
-1 gotë dhe
-4 lugë gjalpë kikiriku,
-1 ½ pjesë të çokollatës.

Përgatitja:

Në një enë përzieni gjalpin e shkrirë, biskotat e bluara, sheqerin dhe gjalpin e kikirikut derisa të gjithë përbërësit të kombinohen mirë.

Shkrini çokollatën në ujë të valuar apo në mikrovalë dhe me mbetjen e gjalpit të kikirikut, përzieni dhe hidhni në masën e mëparshme të përgatitur.

Preni ëmbëlsirën në copa apo katrorë të vegjël, dhe lëreni për rreth një orë në frigorifer.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..