Embelsire e lehte

Përbërësit

  • 2 paketa biskota
  • 150 gr gjalpe
  • 3 veze
  • 6 lug sheqer
  • 6 lug kakao
  • pak uje apo qumsht
  • 1 shllag
  • Udhëzime per pregaditje

Ne fillim shkrini gjalpin.mbi te hedhni vezet,biskotat e grimcuara,ujin apo qumshtin,kakaon dhe sheqerin.i perzien mire derisa te forcohet masa paksa.e merr masen dhe ia jep formen e embelsires.e zbukuron permbi me shllag.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Comments

Don't Miss! random posts ..