Embëlsira dietike me kos

Embelsira dietetike me kosPërbërësit:
150 gr. miell
150 gr. niseshte
esencë limoni
1 kupë kos
50gr sheqer me vanilje
200 gr. sheqer pluhur
maja
3 vezë
pak kripë

Përgatitja:

Vendosni të gjithë përbërësit në mikser, dhe përziejini për 5 deri në 7 minuta: duhet të formohet një përbërje e butë dhe gjysëm e lëngët. Lyeni me gjalp disa forma hidhni në to përbërjen dhe lërini në furrë për 30-35 minuta.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira · KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..