Elbka me pulë

Përbërsit:
1 qepë
250 gr salcë domatesh
3 filxhan çaji makaronka në formë elbi
mish pule 4 racione
krip,vaj ,rigon,

Përgatitja:
Ziejmë mishin, vëmë ne nje tenxhere qepen te grire, e skuqim, hedhim makaronkat, kur te skuqen shtojme salcen, rigonin, kripen dhe shtojme lengun e mishit.
Per nje filxhan makaronka, 3 leng mishi, e leme sa te pijë lengun,e shumta 9 me 10 minuta eshte gati!

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Specialitete me mish

Don't Miss! random posts ..