Doughnut

DoughnutPërbërësit:

3-filxhan çaj miell,
3-lugë maja,
4-lugë sheqer,
1-filxhan qumësht,
2-lugë gjalpë,
1-vezë,
pak kripë dhe gjysmë filxhani ujë jo shumë të ngrohtë.
Përgatitja:

Shkrijmë majanë me ujin dhe më pas hedhim të gjithë përbërësit e tjerë, i përziejmë për pak minuta, i mbulojmë dhe i lëmë për një orë. Më pas hapim petët trashë e i presim me ndihmën e një gote dhe në mes e presim pak me thikë. I lëmë pak minuta dhe i skuqim në vaj të nxehtë. Nga lart i hedhim sheqer pluhur.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..