Domate te mbushura me mish te grire

Perberesit:

-200g mish i grire
-qep 2 kokrra
-domate
-krip
-piper
-rigon

Pergatitja:
1-marim domatet dhe i presim kokat dhe i leme menjeane, pasi duhen me vone,me nje lug gerryejme tulin e domates dhe e
vendosim ne nje ene,keto tule i presim ne forma te vogla.
2-marim qepen e grijme ne forma kubike dhe e perziejme ne nje tenxhere, me pas i shtojme mishin e grire, kripen,piperin,rigonin dhe i perziejme perseri per pak minuta, me pasj shtojme tulet e domates dhe i leme te ziejne duke i shtuar dhe pak uje per 20 min derisa te behet nje mase e trashe.
3-me pas marim dhe mbushim domatet me salcen qe pergatitem duke i vendosur ne nje tepsi dhe kokat qe i hoqem me pare,i fusim ne furre dhe i lem te piqen per rreth 1 ore ne 180grade.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..