Domate të furrës me djathë

Domate të furrës me djathëPërbërësit:

– 8 domate të pjekura

– 4 lugë vaj ulliri

– 50 gr miell

– 0.5 l qumësht

– kripë e piper

– pak arrëmyshk (frut tropikal me aromë të fortë)

– 200 gr djathë

– 1 lugë majdanoz i grirë

– 1 lugë borzilok i grirë

Përgatitja:

Pritini domatet përgjysmë, hiqini farat dhe kriposini. Lërini të kullojnë përmbys. Ngrohni 3 lugë vaj në një tigan, shtoni miell duke e përzier me një lugë druri. Skuqni miellin, pastaj shtoni ngadalë qumësht duke mbajtur një zjarr mesatar, gjithmonë duke përzier derisa salca të trashet. Shtoni kripë, piper, arrëmyshk e djathë dhe përziejeni derisa të shkrihet djathi. Vendosini domatet në një enë qelqi zjarrduruese furre. Hidhuni kripë, piper, vaj e majdanoz dhe piqini në furrë në 200 gradë për 20 minuta. Hiqini domatet nga furra dhe mbushni me përzierjen me djathë. Vërini në zjarr edhe për 10 minuta dhe shërbejini.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Vegjetariane

Don't Miss! random posts ..