Domate dhe shparg

Perbersit:

* Shparg (20 dkg)
* koka e marules
* tre domate më të mëdha
* vaj ulliri, uthull dhe kripë

Përgatitja:

Shpargun zieni dhe pastaj copëtojeni, marulen dhe domatet i ngrini dhe pastaj shtoni vaj ulliri, uthull dhe kripë.

Sallatën mund ta lini një kohë të ftohet në frigorifer, ashtu që të jetë më e freskët.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..