Djathe me domate ne furre

Përbërësit:
-200 gr djathë
-4 l. supe vaj ulliri

-1 spec jeshil
-rigon
-1 domate
-piper i kuq djegës

Ne një tas balte, qeramikë vini djathin. Shtroni domaten ne feta e sipër specin ,po ne feta. Hidhni djathin,rigonin e ne fund piperin djegës. I hidhni dhe vajin. E piqni ne gril rreth 15 minuta dhe e servireni menjëherë.
Përdoret dhe për antipaste ose meze. Mund te piqet dhe ne mikrovale.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..