Dardhë me karamele

Përbërësit:

-4 dardha,

-150 g sheqer,

-50 ml ujë,

-2 lugë rum,

-50 g arra të bluara,

-50 g “gorgonzole”.

Përgatitja:

Sheqerin vendoseni në një enë, ngroheni derisa ta marrë ngjyrë të verdhë të artë, më pas shtojeni ujin. Ziejeni derisa sheqeri të shkrihet, shtojeni rumin, dardhat dhe arrat. Vazhdoni me zierjen derisa dardhat të zbuten. Shërbejeni me “gorgonzole”.

Article Tags:
Article Categories:
Reçelëra

Comments

Don't Miss! random posts ..