Corn dog

Corn dogPërbërësit për 12 corn dog:

-12 hot dog

-50 gr miell

Për brumin

-150 gr miell misri

-200 gr qumësht

-1 gr speca

-60 gr miell gruri

-5 gr sodë buke

-4 gr kripë

-1 vezë

-vaj misri për skuqje

Përgatitja: Bashkojmë të gjithë përbërësit e brumit në një enë të madhe dhe përziejmë deri sa të përftojmë një masë homogjene jo të trashë. Të jetë pak më i trashë se brumi i palaçinkave por jo brumë i ngjeshur. Ndajmë hot dog-ët përgjysmë dhe i kalojmë në shkopinjtë e drurit. Secilën prej salsiçeve e kalojmë njëherë në miell gruri dhe më pas e zhysim në brumin që përgatitëm. I kalojmë për skuqje.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..