Copa pulë me oriz

Copa pulë me orizPërbërësit:

-4 – 5 copa mish pule

-1 kokërr qepë mesatare

-2 domate ose pak salcë

-1 filxhan çaji oriz

-kripë

-piper

-pak gjalp

Përgatitja:

Mishin e pulës e skuqim me qepën e prerë hollë, shtojmë domatet ose salcën, kripë dhe piper dhe e lemë masën në zierje për disa minuta. Në një tavë shkrijmë gjalpin dhe shtojmë orizin, lart vendosim mishin e përgatitur të pulës, si dhe lëngun e lëshuar gjatë zierjes.

Article Categories:
Receta me mish Pule

Don't Miss! random posts ..