Çokollatë me fruta të thata

cokollatPërbërësit:
300 g çokollatë e zezë me 70 për qind kakao
Fruta të thata sipas dëshirës ose karamele me ngjyra

Përgatitja:E shkrijmë çokollatën në banjëmari dhe më pas e hedhim në një tavë me letër furre. E shpërndajmë me spatul dhe sipër i hedhim çokollata të vogla ose karamele, sipas dëshirës. E lëmë të ftohet plotësisht në temperaturë ambienti dhe pasi të jetë ftohur në frigorifer, e
copëtojmë në copa të vogla, të çrregullta.
E paketojmë në qese letre transparente nëse duam t’i bëjmë dhuratë për fëmijë ose e shërbejmë me kafenë për të mbyllur darkën.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..