Çokollatë e zezë panna cotta

pannaPërbërësit
1 filxhan qumësht (i plotë)
2 lugë çaji xhelatinë (pa shije)
2 filxhanë ajkë (krem)
1/4 filxhan mjaltë
450 gr çokollatë e zezë (e copëtuar imët)
1 lugë çaji bajame (ose ekstrakt vaniljeje)

Përgatitja
1
Vendosim 6 gota të vogla të pastra mbi një letër pjekjeje.
2
Derdhim qumështin në një tas të vogël. Spërkasim me xhelatinë qumështin nga sipër dhe i përziejmë.
3
Lemë xhelatinën të pushojë dhe të zbutet për 5 minuta.
4
Në një tigan të vogël nxehim kremin dhe mjaltin në temperaturë mbi mesataren. Kur kremi të arrijë vlimin, e largojmë nga i nxehti dhe e përziejmë në përzierjen e xhelatinës.
5
Shtojmë çokollatën dhe ekstraktin dhe i përziejmë derisa çokollata të shkrijë komplet.

Article Categories:
Pudingë

Don't Miss! random posts ..